Přehled workshopů | Lektoři | Zpět na web konference


O WORKSHOPU
Anotace
Mahara je nejenom online (open source) systém pro správu e-portfólií či systém pro vytváření sociálních sítí, ale je to také učební prostředí orientované na studenta (na jeho učení), v němž si může student vytvářet vlastní učební prostředí, případně vytvářet různé projekty, v nichž může propojovat text, fotografie i video v jeden celek.Mahara je využitelná v různých formách vzdělávání i jako podpora různých výukových metod. S pomocí Mahary lze publikovat také vlastní životopis či postupně vytvářet e-portfolio.

Na rozdíl od tradičních LMS systémů nemusí být celý online kurz vytvořen dopředu učitelem, ale kurz je spíše vytvářen studenty ve spolupráci s vyučujícím.

Obsah:
Účastníci si vyzkouší založit vlastní e-portfolio, životopis, vytvoří si zkušební projekt (pohled), vyzkouší si vložit text, obrázek video. Lektoři ukáží účastníkům příklady z výuky (např. výuka historie s pomocí Mahary).

Předpoklad:
Workshop může navštívit kdokoliv(tedy i začátečníci v oblasti využití ICT ve vzdělávání), protože workshop nebude ryze technologický, ale jeho cílem je společně zkoušet a přemýšlet o pedagogickém využití e-portfólií či hodnocení založeném na portfoliích, případně možnostech a omezeních konstruktivistických přístupů k učení.Výhodou samozřejmě bude jistá úroveň v ovládání počítače a různých webových aplikací (např. email, weblog, vyhledávání informací na internetu apod.).

LEKTOŘI WORKSHOPU
Jiří Zounek
Petr Sudický

MATERIÁLY K WORKSHOPU
  • MUDRÁK, D. E-portfolio jako součást online vzdělávacího prostředí. [online]. Konference SILESIAN MOODLE MOOT, Čeladná, 30. – 31. října 2008 [cit. 2012-05-12]. Dostupný z WWW: .
  • Oficiální web systému Mahara: https://mahara.org/
  • Portál věnovaný e-portfóliím – http://umim.to/


  • Univerzita Palackého v Olomouci (c) 2012 | Design: www.axe-design.cz


    TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY

    Projekt: Kurzy ICT ve výuce pedagogických pracovníků
    Registrační číslo: CZ.1.07/1.3.00/14.0011
    Realizátor: Univerzita Palackého v Olomouci

    Počítadlo od 21.9.2012
    TOPlist